PRZEMYSŁAW SZCZUROWSKI

lektor języka angielskiego | założyciel Lots of Dots

Człowiek rakieta. Na studia wystrzelił do Irlandii,
a potem, nie oglądając się za siebie, przeleciał połowę globu, praktykując i szlifując swój angielski. Wreszcie wrócił i u boku swojej partnerki podróży i towarzyszki życia – otworzył Lots of Dots.

Przemek osobiście czuwa nad drogą każdego kursanta. Wprowadza nowe rozwiązania, organizuje eventy i całym sercem motywuje do nauki. Podczas jego zajęć nuda i utarte schematy są kategorycznie zakazane.

Nie samą pracą człowiek żyje. Przemek uwielbia gotować i spędzać czas z rodziną. To wielbiciel kawy, muzyki i od niedawna rowerowych wypraw.
Z niecierpliwością planuje kolejne dalekie podróże.

Agata Szczurowska

założycielka Lots of Dots

Girl boss i dobra wróżka Lots of Dots. Zawsze z uśmiechem przyklejonym do twarzy – planuje wydarzenia, urządza przestrzeń, a w lecie układa plan lekcji dla blisko 300 uczniów. Dzięki niej szkoła nie tylko funkcjonuje, ale śmiga – jak świetnie naoliwiona maszyna.

W szkole troszczy się o KAŻDEGO ucznia, a po pracy troszczy się o siebie. Rozkoszuje się pysznym jedzeniem,  spędza czas z rodziną, czyta książki i słucha dobrej muzyki – zbiera energię, którą później dzieli się hojnie z uczniami i całym zespołem.

Dorota Tomaszewska

front desk host | office coordinator

Dzwonisz do Lots of Dots, słyszysz głos Doroty i od razu dzień staje się lepszy! Dorota czuwa nad informacjami w szkole – ma odpowiedź na każde pytanie i nie zawaha się go użyć. Rozwiewa wątpliwości kursantów i robi to z wielką przyjemnością.

Prywatnie pochłania książki i planuje podróże – małe i duże. Od inspirujących metropolii po wyciszające, małe mieściny. Gdziekolwiek nie pojedzie, wraca do nas uśmiechnięta
i pełna energii.

Katarzyna Sinicka

lektorka języka angielskiego

Doświadczenie? 20 lat kariery w nauczaniu. Mocne strony? Można wymieniać w nieskończoność. Kasia wnosi kolor do Lots of Dots. Dosłownie – dzięki swoim kolorowym sukienkom i metaforycznie – dzięki energii i pasji, jakie wkłada w nauczanie.

Do pracy przychodzi z torbami wypełnionymi materiałami edukacyjnymi. Zawsze przygotowana, z głową pełną pomysłów, które od razu wprowadza w życie – spędza popołudnia tworząc makiety i rekwizyty dla urozmaicenia zajęć. Kiedy do sali wchodzi Kasia, podręczniki odkładamy na bok!

W nauczaniu wykorzystuje wszelkie mnemotechniki – sposoby na rozwój umiejętności przyswajania informacji. Brzmi poważnie? Uwierzcie nam – to jest prawdziwy fun!

Marlena Caputa

metodyczka | lektorka języka angielskiego

Zaczynała, tłumacząc swoje ulubione piosenki. Rozwijała się, studiując kierunki lingwistyczno-pedagogiczne.

Uśmiechnięta, pozytywna, w każdym dostrzega potencjał i z ogromną pasją pracuje, aby go wydobyć. Postęp ucznia to dla niej nagroda i motywacja. Stosuje nowoczesne metody nauczania, traktując indywidualnie każdego kursanta.

Praca, pracą, a po pracy? Marlena to wielbicielka dobrego kina i dobrej książki. W przerwie od zajęć wspina się po górskich wzniesieniach, żeby potem wrócić do sali lekcyjnej i wznieść swoich uczniów na wyżyny ich lingwistycznych umiejętności.

Agnieszka Dulęba

lektorka języka angielskiego

Na dywanie, przy tablicy, z książką, poprzez taniec – czerpie radość z każdej formy pracy z uczniem. W szkole stawia sprawę jasno – nauka to zabawa. Bez względu na wiek, bawić i śmiać się powinien każdy. W ten sposób najlepiej przyswaja się wiedzę. Mamy na to dowody – setki zadowolonych uczniów Agnieszki.

Podczas zajęć wykorzystuje multisensorykę, a każde ćwiczenie osadza w sytuacji – jak mówi, bez kontekstu język byłby tylko zbiorem zasad gramatycznych.

Jej znakiem charakterystycznym jest kawa. Ostrożnie przechadza się z kubkiem po sali, żeby nie wylać nawet kropelki. Taka już jest nasza Agnieszka – dba o to, co uwielbia. A uwielbia kawę, dobre książki i swoich uczniów.

Gosia Pasieka

lektorka języka angielskiego

Kreatywna, zaangażowana, wyrozumiała – poznaliście już Gosię? Nie tylko doskonale opanowała język angielski, ale także język dzieci i nastolatków. Dogaduje się świetnie z każdym uczniem. Rozumie ich oczekiwania i reaguje na potrzeby.

Aktywność kursantów to dla niej priorytet. Nie wystarczy jednorazowe podniesienie ręki podczas całych zajęć. Gosia wydobywa z uczniów pełne zaangażowanie. Rozmawia z nimi jak rówieśniczka i uczy jak doświadczona lektorka-pasjonatka.

Gosia to również poszukiwaczka. Nieustannie przekopuje książki i internet, żeby urozmaicić swoje zajęcia. W wolnym czasie czyta, spaceruje i trenuje – gromadzi siłę na nowe, pedagogiczne wyzwania.

Aniela Tekiela

lektorka języka angielskiego

Miła, uśmiechnięta, bardzo dobrze tłumaczy – tak mówią o niej uczniowie w telegraficznym skrócie. Przygodę z językiem angielskim rozpoczęła… na strychu! Właśnie tam jako kilkulatka znalazła dużą, dziwną książkę – słownik języka angielskiego, jak się później okazało. Przypadek czy przeznaczenie?

Lekcje z nią to spotkania, a uczniów traktuje jak gości, częstując ich wiedzą i zapraszając do kreatywnych zabaw z językiem angielskim w tle. Uczy w oparciu o autorskie metody i wyniki badań na temat działania ludzkiego mózgu.

Dzień bez mema dniem straconym – mówi Aniela, zaczynając lekcje od analizy TikToka, filmu na Youtube czy dobrego mema. Podczas zajęć wykorzystuje wszelkie współczesne metody pracy z uczniem.

Agnieszka Bogulska

lektorka języka angielskiego

Lektorka fighterka, bo z olbrzymią determinacją walczy o postęp każdego ucznia. Na zajęciach i w życiu kieruje się odwagą. Jako pasjonatka sztuk walki wie, że pewność siebie jest kluczowa w osiąganiu sukcesu – nieważne, z jakiego poziomu się startuje. Dlatego zachęca uczniów do odważnej prezentacji swoich umiejętności i głośnego wyrażania dumy z własnego postępu.

W sali dba o życzliwą komunikację i codzienną dawkę humoru. W nauczaniu stosuje metodę małych kroków. Podczas zajęć podąża za zainteresowaniami uczniów, dostosowując program do preferencji grupy. Jak prawdziwa wojowniczka przełamuje bariery – fałszywe przekonania, które potrafią zablokować nawet najzdolniejszych.